Czarna Góra Resort to całoroczny ośrodek górski położony w malowniczym regionie Masywu Śnieżnika. To istny raj dla miłośników pieszych wycieczek, nordic walkingu oraz kolarstwa górskiego. W okolicy znajduje się wiele szlaków, ścieżek i tras rowerowych. O komfort i bezpieczeństwo narciarzy dba rozbudowana infrastruktura: wyciągi i koleje linowe oraz zadbane trasy narciarskie o łącznej długości ponad 10 km.

Zobacz stronę Ośrodka!

Powstały w 1996 roku ośrodek ciągle zawiesza poprzeczkę coraz wyżej. Wśród udanych inwestycji nie da się przecenić np. budowy kolei linowych, wyprofilowania większości stoków narciarskich (m.in. trasy A, jednej z kilkunastu w Polsce o czarnym stopniu skali trudności) czy oświetlenia połowy tras, w tym najdłuższej B FIS.

Oddana do użytku w sezonie zimowym 2016/2017, nowoczesna, 6-osobowa kolej linowa LuxTorpeda jest obecnie najszybsza w Polsce. Zastąpiła poprzednią kolej o wymownej nazwie Babcia – czas wjazdu na Czarną Górę skrócił się dzięki tej inwestycji z 15 do ok. 3 minut.

Na szczycie, w odległości krótkiego spaceru od stacji LuxTorpedy, znajduje się drewniana wieża widokowa o wysokości 14m, z  której podziwiać można panoramę okolicznych pasm górskich i Kotlinę Kłodzką. Jako jedno z ramion Żmijowca, Czarną Górę przecina kilka szlaków pieszych i rowerowych o różnych stopniach trudności.

Na terenie ośrodka działa szkoła narciarska oraz wypożyczalnia sprzętu sportowego. Wśród atrakcji, nie tylko narciarskich, są również:

  • zjeżdżalnia grawitacyjna „Czarna Żmija”- przejażdżka na niej jest świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Trasa o długości 950 metrów została pieczołowicie zaprojektowana i ma zapewnić każdemu z użytkowników pozytywne emocje i frajdę niezależnie od wieku! Tor prowadzi przez trzy pętle, liczne zakręty oraz wiadukt nad potokiem o wysokości 8 metrów.
  • Fun Park – miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dostępne są trampoliny, elektryczne samochody, ścianka wspinaczkowa, tor tubbingowy, eurobungee, waterball… Duży wybór atrakcji zapewni doskonałą zabawę na cały dzień i nie pozwoli się nudzić!
  • zewnętrzne baseny – powstały głównie z myślą o najmłodszych, którzy uwielbiają zabawę w wodzie. Znajdują się przy Apartamentach Czarna Góra oraz obok Villi Czarna Góra. Przy basenach do dyspozycji są leżaki, parasole plażowe i wodne zabawki dla dzieci.
  • basen sportowo-rekreacyjny, strefa spa&wellness i saunarium w Hotelu Morawa – do dyspozycji są bicze wodne, jacuzzi, a dla najmłodszych brodzik z wodnymi zabawkami. Można również skorzystać z szerokiej oferty gabinetu masażu i akupresury. W zapewniającym spokój i prywatność zewnętrznym domku saunowym czekają sauna fińska, parowa i infrared.
  • korty tenisowe (dwa o nawierzchni tartanowej, jeden o nawierzchni kredowej) znajdują się na terenie Hotelu Morawa. Goście hotelu mają możliwość wypożyczenia sprzętu oraz skorzystania z nauki gry pod okiem instruktora.

Dodatkowo ciągle rozwijana jest baza noclegowa – w grudniu 2016 roku został oddany do użytku luksusowy Aparthotel Czarna Góra, który w najbliższym czasie ma zostać wzbogacony o strefę spa&wellness.


Czarna Góra S.A.
Sienna 11
57-550 Stronie Śląskie

Biuro Ośrodka
tel./fax +48 74 884 34 01
mail kontakt biuro@czarnagora.pl

INFOLINIA
phone kontakt (074) 884 34 01