Długi weekend zbliża się wielkimi krokami. Wolny czas warto wykorzystać na wyjazd za miasto i wypoczynek z dala od zgiełku i pośpiechu codziennego życia. Jednak relaks wśród zieleni nie musi oznaczać braku atrakcji! W Siennej pod Czarną Górą na pewno nie będzie można się nudzić.

Przejażdżka na zjeżdżalni grawitacyjnej „Czarna Żmija” będzie świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Trasa o długości 950m została pieczołowicie zaprojektowana i ma zapewnić każdemu z użytkowników pozytywne emocje i frajdę niezależnie od wieku! Tor prowadzi przez trzy pętle, liczne zakręty oraz wiadukt nad potokiem o wysokości 8 metrów.

Zjeżdżalnia grawitacyjna

Szybką koleją linową LUXTORPEDA można będzie wjechać na szczyt Czarnej Góry. Przecina go kilka szlaków pieszych i rowerowych o różnych stopniach trudności. W odległości krótkiego spaceru od górnej stacji kolei znajduje się drewniana wieża widokowa, z której podziwiać można panoramę okolicznych pasm górskich i Kotlinę Kłodzką.

W pobliskiej Starej Morawie można zrelaksować się w spa. W Hotelu Morawa znajduje się basen sportowo-rekreacyjny, strefa Spa&Wellness i saunarium. Gdy wśród tylu wrażeń poczujemy głód, w znajdującym się w Siennej ośrodku narciarskim znajdziemy kilka restauracji o różnorodnym menu: od kuchni włoskiej z pizzą i makaronami, przez regionalne przysmaki i pyszne burgery, aż do kuchni fusion.

Coś na ząb

Atrakcje w okolicy

Moc atrakcji znajduje się również w okolicy Czarnej Góry. Z Ośrodka niedaleko jest do Jaskini Niedźwiedziej (najdłuższej w Sudetach i uznawanej za najpiękniejszą w Polsce!) i Kopalni Uranu w Kletnie. W pobliskim Międzygórzu można zwiedzić Ogród Bajek i Sanktuarium Marii Śnieżnej na górze Igliczna, a także zobaczyć Wodospad Wilczki, drugi co do wielkości w polskich Sudetach. Przy okazji wizyty w Hotelu Morawa, warto też wybrać się nad zalew w Starej Morawie, ze strzeżonym kąpieliskiem i piaszczystą plażą, molo z wieżą widokową i przystanią z wypożyczalnią sprzętu wodnego. Ciekawym miejscem jest również Wapiennik Łaskawy Kamień w Starej Morawie – zabytkowy jest już sam budynek, a na dodatek mieści się w nim galeria sztuki, pracownia drukarska i odbywają się warsztaty artystyczne.

Wapiennik Łaskawy Kamień

Przy planowaniu dłuższych wycieczek nie można pominąć Kłodzka z Twierdzą z XVIIIw, gotyckim mostem i Podziemną Trasą Turystyczną. Starsi i młodsi z ciekawością zwiedzą również Kopalnię Złota w Złotym Stoku, a spragnieni mocnych wrażeń znajdą niedaleko Leśny Park Przygody „Skalisko”.

Niedaleko jest też do Czech. Szczególnie polecamy Zoo Safari w Dvůr Králové – jeden z najciekawszych ogrodów zoologicznych w Europie, a dla miłośników pięknych widoków – niezwykłą Ścieżkę w obłokach w Dolní Morava, będącą połączeniem wieży widokowej, promenady spacerowej i zjeżdżalni.

Spacery, górskie wyprawy piesze i rowerowe, zwiedzanie okolicznych atrakcji i zabytków, zabawa w basenie lub nad wodą…  Weekend majowy na Czarnej Górze to odpoczynek i mnóstwo wrażeń – na co tylko przyjdzie ochota!